Letničky na balkon

Nevíte, čím si zpříjemnit letní posezení na balkoně a pro jaké letničky se rozhodnout?

Dovolte nám představit naše květinové radosti. 

Jako nestárnoucí klasiku máme v nabídce muškáty a to červené i růžové. A protože převislé muškáty vytváří krásné závěsy směrem dolů, tak do našich truhlíků přidáváme i muškáty zonale - tedy vzpřímené, aby truhlík kvetl i směrem nahoru :)

Další velmi oblíbenou a hojnou letničkou jsou surfinie (petunie). U nás seženete tmavě modré, růžové a žíhané a truhlík s mixem barev. Surfinie jsou teplomilné letničky vytvářející hojné květenství. Do našich truhlíků přidáváme i dvě sazenice povíjnice batátové, neboli Ipomea Lima. Tato kvete jen výjimečně, ale zato doplní truhlík svou nezaměnitelnou limetkovou barvou a hustým převisem. 

Moderní již několik let jsou i minipetunie, Milion Bells. Drobounká kvítka kvetou hustě a po celé léto. Květy jsou podobné surfiniím, jen jsou o poznání menší, drobnější. My Vám můžeme nabídnout mix barev.

Speciální truhlíky máme pro ty z Vás, kteří mají okna ve stínu nebo naopak na přímém slunci. 

Pro stinná místa - sever/východ volte begonie, nebo fuchsie. Obě květiny jsou vhodné převážně do stinných míst. Jedná se o silné květiny, které se rozrostou. Begonie jsou husté tvrdé rostliny s nádhernými velkými plnými květy. Fuchsie zase působí jemně a tvoří specifické zajímavé lehké květy. 

Naopak na přímé slunce doporučujeme lobelie a sanvitálie. Modré lobelie jsou v kombinaci se žlutou sanvitálií nádhernou ozdobou oken. Obě rostliny tvoří velké závěsy drobných kvítek. 

Mějte na paměti, že letničky nesnesou teploty pod 5° a proto by se měly v případě chladných nocí uklidit na místo, kde teplota tak neklesne. Stejně tak je uklízíme, hrozí-li prudké a dlouhé deště, nebo kroupy. Ty by nám naše truhlíky mohly nevratně polámat.

Chcete-li mít bohaté a kvetoucí truhlíky co nejdéle, odstraňujte odkvetlé květy a zastřihujte nekvetoucí šlahouny. 

 

A máte to bez práce!

 LOGO5